باکس پالت چوبی

 

در این مقاله می خواهیم در مورد باکس پالت چوبی،موارد استفاده ی باکس پالت، کاربرد ها و مزایای آن برای شما صحبت کنیم. در ابتدا به تعریف پالت چوبی و باکس پالت چوبی می پردازیم.

 

پالت چوبی

 

پالت چوبی سازه ای مسطح است که برای نگه داری و حمل و نقل کالا ها از آن استفاده می شود.

 

پالت چوبی روسی

 

باکس پالت چوبی

 

باکس پالت چوبی، پالت دیواره داری است، که قابل حمل با جک پالت و ماشین لیفتراک بوده و از استحکام بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار می باشد. باکس پالت ها به طور اختصاصی و بنابر سفارش مشتری، طراحی و تولید می شوند.

باکس پالت چوبی

موارد استفاده از باکس پالت های چوبی

 

همان طور که قبلا گفته شد باکس پالت ها، پالت های دیواره داری هستند که می توان آن ها را با نظم خاصی بر روی یکدیگر قرار داد.

این أمر باعث صرفه جویی در فضای انبار ها شده و به تخلیه و بارگذاری کالا ها نیز سرعت می بخشد. در ادامه، موارد استفاده از باکس پالت ها را بر می شماریم:

 

 1. انبار کردن کالا های خاص

اگر بخواهید کالا های خاص را تا ارتفاع زیاد انبار کنید، بهترین گزینه برای این کار، استفاده از باکس پالت های چوبی می باشد.

 

 1. تأمین ایمنی کالا در زمان حمل و نقل

اگر می خواهید کالا های گران قیمت و حساسی را جا به جا نمایید، حتما از باکس پالت ها بهره بگیرید. باکس پالت ها به دلیل دارا بودن دیواره، ایمنی بالایی برای کالای شما فراهم می آورد.

 

 1. افزایش تعادل

برای حمل کالا هایی که تعادل کافی ندارند، به جای پالت چوبی باید از باکس پالت چوبی استفاده نمود.

 

کاربرد های باکس پالت چوبی

 

باکس پالت ها در انواع و اندازه های گوناگونی طراحی و تولید می گردند. اما دسته بندی آن ها عموما بر اساس جنس و مواد اولیه ی به کار رفته در ساخت آن ها انجام می شود.

از این منظر باکس پالت ها به انواع باکس پالت های چوبی،باکس پالت های فلزی و باکس پالت های پلیمری تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

باکس پالت چوبی روسی

و اما کاربرد های باکس پالت های چوبی:

 

 1. باکس پالت ها معمولا برای نگه داری و حمل و نقل اجسام سنگین و نیمه سنگین، کالا هایی بدون شکل هندسی، کالا های حساس و شکستنی و کالا های آسیب پذیر مثل مواد غذایی مناسب می باشند.
 2. باکس پالت های چوبی بهترین گزینه برای صادرات انواع کالا ها توسط کانتینر می باشند.
 3. در صنایع تولید کننده ی قطعات خودرو، هواپیما و کشتی نیز باید از باکس پالت های چوبی استفاده نمود، زیرا از آسیب به این قطعات در حین حمل و نقل جلوگیری می نماید. هم چنین باکس پالت ها به چیدمان داخل انبار ها نظم بخشیده و حسابرسی کالا ها را آسان تر می کنند.

 

مزایای استفاده از باکس پالت های چوبی

 

 1. نگه داری کالا ها به صورت کاملا بهداشتی و البته ایمن
 2. استفاده از باکس پالت های چوبی به حفظ محیط زیست کمک می کند.
 3. طول عمر باکس پالت های چوبی نسبت به باکس پالت های فلزی بیش تر است.
 4. باکس پالت های چوبی بر خلاف سایر باکس پالت ها دارای قابلیت تعمیر و استفاده ی مجدد می باشند.
 5. وزن باکس پالت های چوبی نسبت به باکس پالت های فلزی کم تر می باشد.
 6. دارای اصطکاک بالا و مقاوم در برابر لغزش و سُر خوردگی

 


مطالب مرتبط :

از کجا پالت چوبی بخریم؟ | فروش چوب روسی