چکار کنیم پالت چوبی کپک نزند؟ روش های جلوگیری از کپک نزدن پالت چوبی

چکار کنیم پالت چوبی کپک نزند؟ روش های جلوگیری از کپک نزدن پالت چوبی

راه های جلوگیری از کپک پالت چوبی

 

امروزه بهره بردن از انواع پالت ها به خصوص پالت های چوبی عملی است که برای بسیاری از خریداران شرکت ها و نیز کارخانجات بزرگ مورد توجه قرار گرفته است. پالت های چوبی از جنس بسیار بادوام و با استحکامی می باشند که می توانند نیاز روزانه برای جا به جایی بسیاری از مواد و محصولات در یک شرکت را به انجام برسانند.

 

آسیب به هر یک از این پالت ها می تواند کار را مختل نماید و یا این که امنیت حمل و نقل محصولات با یک پالت آسیب دیده ممکن است که به سرعت به هم بریزد. کپک در پالت چوبی ممکن است برای هر مجموعه ای به وجود بیاید اما هستند راه هایی که باعث می شوند از بروز این مشکل جلوگیری شود تا نه تنها از عمر پالت ها کم نشود بلکه به انجام کار هم اختلالی وارد نشود.

 

به طور خلاصه می توان گفت بهره بردن از پالت های چوبی در بسیاری از موارد با توجه به این که تامین کننده نیاز روزانه برای انتقال می باشند بسیار حائز اهمیت می باشد. در نتیجه لازم است تا در نگهداری و مراقبت از این پالت ها نهایت دقت را در مقابل کپک زدگی داشته باشید. در این مقاله سعی داریم راه های جلوگیری از انواع کپک ها در پالت های چوبی رابرای شما بازگو کنیم:

 

 

راه های جلوگیری از کپک پالت چوبی

 

چندین عامل موثر در ایجاد کپک در پالت های چوبی وجود دارد که تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت های چوبی باید توجه کافی و نهایت دقت را به این موارد داشته باشند. عواملی مانند رطوبت، گرمای بیش از اندازه و … از عوامل اصلی ایجاد کپک می باشند در بین مصرف کنندگان پالت ها، جلوگیری از کپک در پالت ها در شرکت های محصولات غذایی از اهمیت بیشتری برخوردار است که البته با دقت به چند نکته ی ساده می توان از ایجاد انواع کپک ها جلوگیری کرد:

 

  • اولین نکته در خرید پالت ها توجه به این نکته است که پالتی را تهیه کنید که از چوب کاملا خشک ساخته شده باشد. بهترین چوب خشک برای ساخت پالت چوبی درخت کاج جنوبی زرد است که هیچ رطوبتی را دارا نمی باشد و همچنین برای حمل و نقل چوب ها آن ها را با برزنت پوشانیده باشند تا در معرض آب و رطوبت قرار نگیرند.

 

  • انواع پالت ها در حالت عادی اگر در معرض قرار بگیرند به خودی خود در آن ها امکان رشد کپک وجود دارد پس توصیه می شود که هر چند وقت یکبار پالت ها را جا به جا کرده تا هوا در آن ها جریان یابد و از رشد و ایجاد کپک جلوگیری گردد.

 

  • در فصل های گرم سال باید توجه داشته باشید که پالت ها را در معرض گرمای محیط قرار ندهید و دمای هوای محیط نگه داری پالت ها و دمای کانتینر را تنظیم کنید.

 

  • در فصل های سرد هم علی الخصوص در شرایط جوی مرطوب که بارش باران و رطوبت زیاد است باید از پالت ها مراقبت کرد و نگذاشت تا آن ها خیس شوند و یا مرطوب گردند.

 

شرکت کاسپین چوب که فعالیت خود را از سال 1350 آغاز کرده است با استفاده از تیم مهندسی مجرب و تکنولوژی روز تولید و با رعایت موازین کیفی اقدام به تولید انواع پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی و باکس پالت چوبی کرده است. شما میتوانید برای خرید پالت چوبی و یا خرید چوب روسی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.