روش های نگهداری از پالت چوبی

روش های نگهداری از پالت چوبی

چگونه از پالت چوبی نگه داری کنیم؟

 

مشخصا با نام بردن پالت چوبی به یاد جعبه هایی بزرگ خواهید افتاد که تقریبا تصور درستی است. پالت های چوبی در واقع سطوحی بسیار با تراکم از جنس بهترین و مقاوم ترین چوب های روسی می باشند که برای حمل و نقل و همچنین جا به جایی انواع بسیاری از محصولات به کار می روند. پالت های چوبی امروزه کاربردهای فراوانی را در بسیاری از کارخانجات و صنعت ها شامل می شوند که می تواند برای راه اندازی جا به جایی در انبارها بسیار مفید به فایده واقع گردد.

 

 

مراقبت و حفاظت از این پالت های چوبی از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که تهیه این پالت ها از چوب درصد آسیب دیدگی آن ها را تا حدودی بالا می برد و باید مراقبت و محافظت بسیار زیادی از آن ها به انجام برسد. پالت های چوبی در عین استفاده بسیار زیادی که دارند نیازمند دقت فراوانی هم در نگهداری می باشند.

 

 

لازم است بدانید که برای حمل و نقل این پالت ها به همراه محصولات درون آن ها باید آن ها را با برزنت های بپوشانید تا در معرض آب و یا رطوبت واقع نگردند. چرا که اصلی ترین عامل در کوتاهی عمر پالت های چوبی و خرابی ان ها رطوبت و گرما است و از طرفی خرابی پالت ها علاوه بر ایجاد هزینه تعمیر برای شما ممکن است سبب آسیب به کارگران که با این پالت ها مشغول کار هستند و یا آسیب به محصولات حمل شونده توسط پالت ها خواهد شد پس می طلبد که در نگهداری پالت ها نهایت توجه و دقت را به عمل بیاوریم که در ادامه به روش های نگهداری انواع پالت های چوبی خواهیم پرداخت:

 

 

روش های نگهداری از پالت چوبی

 

  • توجه داشته باشید که هر پالت ظرفیت مشخصی از وزن را می تواند تحمل کند پس بیش از حد ظرفیت هر پالت محصولات را بر روی آن ها سوار نکنید.

 

  • اگر طبقات پالت ها به درستی روی هم سوار نشوند احتمال آسیب به پالت وجود دارد پس لازم است اطمینان حاصل کنید که طبقه ها را به درستی روی لیفتراک قرار داده اید. چرا که اگر به درستی طبقه ها را با لیفتراک به بالا نبرید ممکن است پالت ها آسیب ببینند و بشکنند و به دنبال آن به بار و لیفتراک هم آسیب خواهد رسید.

 

  • توجه داشته باشید که اگر در انبار کردن پالت ها نظم را رعایت نکنید سبب رسیدن آسیب به پالت ها خواهید شد پس توصیه می شود تا در انبار کردن پالت ها آن ها را مرتب روی هم چیده تا خراب و شکسته نشوند و آسیبی به آن ها وارد نگردد.

 

  • در فصل های گرم سال باید توجه داشته باشید که پالت ها را در معرض گرمای محیط قرار ندهید و دمای هوای محیط نگه داری پالت ها و دمای کانتینر را تنظیم کنید. همچنین در فصل های سرد هم علی الخصوص در شرایط جوی مرطوب که بارش باران و رطوبت زیاد است باید از پالت ها مراقبت کرد و نگذاشت تا آن ها خیس شوند و یا مرطوب گردند.

 

شرکت صنایع حصار چوب کاسپین به عنوان بزرگترین تولید کننده در تولید فرآورده های چوبی در صنعت بسته بندی کشور می باشد. تولید پالت چوبی در این کارخانه تنها با چوب درجه یک روسی انجام میگیرد. شما می توانید برای خرید پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی، باکس پالت چوبی و یا خرید چوب روسی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.