عمر مفید پالت های چوبی چقدر است؟

عمر مفید پالت های چوبی چقدر است؟

عمر مفید پالت های چوبی

 

دز تعریف پالت می توان گفت که سازه های محکم و با دوامی می باشند که کاربردهای متنوع و مختلفی در حمل نقل خواهند داشت. این پالت ها در انواع مختلف طراحی و ساخته می شوند و تنوع زیادی دارند و مهم ترین عامل در تنوع آن ها مربوط به جنس و طراحی ساخت شان خواهد بود. به صورتی که ساخت و طراحی انواع پالت ها از جمله پالت های چوبی بسیار شده و آسان خواهد بود و این محصولات به طور گسترده چه از طریق تولیدات داخلی و چه از طریق واردات قابل عرضه و تهیه در بازار می باشند.

 

لازم به بیان است تا بدانید که یکی از نیاز های کارخانجات و شرکت ها امنیت و داشتن سرعت عمل بالا در امر حمل و نقل می باشد. همین موضوع سبب شد که طراحان و پیش گامان دست به طراحی و تولید انواع پالت ها بزنند از جمله پالت های چوبی و پلاستیکی. پالت های چوبی در اندازه های مختلفی تولید می شوند و مزایای کاربردی و زیادی را دارند از جمله سهولت مراحل ساخت و راحتی طراحی و تولید، دارا بودن قابلیت تعمیر، قابلیت بازیافت، استحکام و مقاومت. البته اصلی ترین قابلیت پالت های چوبی مزیت حمل توسط لیفتراک، جک پالت و یا جرثقیل است ولی انواع پالت های چوبی به دلیل مدل خاصی که در طراحی و ساخت دارند می توانند پس از استفاده ی اصلی به صورت وسایل چوبی مانند مبل، میز، استند گل و … در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به کار رود.

 

معمولا انواع پالت ها به زودی خراب نمی شوند و آسیب نخواهند دید ولی اگر در معرض ضربه های شدید قرار بگیرند و یا بیش از حد توان بارها و محصولات سنگین را بر رو آن ها سوار کرد امکان آسیب به آن ها وجود دارد. عامل دیگری که سبب کاهش طول عمر پالت ها می شود قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، رطوبت، حرارت و دیگر شرایط جوی و محیطی است.

 

عمر مفید پالت های چوبی

 

پالت های چوبی چقدر می کنند؟

 

انواع پالت های چوبی مانند پالت های چوبی یورو یا پالت چوبی سرامیکی و … همانند دیگر انواع پالت ها معمولا به راحتی و با مدت زمان های کوتاه از بین نخواهند رفت و غیر قابل استفاده نخواهند شد مگر مانند سایر پالت ها در معرض آسیب های جدی از جمله ضربات شدید و بارهای سنگین بشکنند و یا تحت شرایط محیطی و جوی نامناسب آسیب ببینند از عوامل جدی که عمر پالت ها را کوتاه و کوتاه تر می کند ایجاد برخی کپک ها در پالت های چوبی است که دلیل اصلی آن مرطوب بودن چوب اصلی در ساخت پالت و قرار گرفتن پالت در معرض رطوبت و گرمای زیاد است.

 

عمر مفید پالت های چوبی را می توان بین 3 تا 5 سال تخمین زد البته این زمان تنها یک تخمین است و عمر مفید پالت به عوامل موثر دیگری هم بستگی دارد برای مثال:

_ تعداد سفرها یی که پالت چوبی انجام می دهد که معمولا بین 4 تا 6 سفر برای هر پالت چوبی تخمین زده شده است.

_ میزان توان ظرفیتی که پالت چوبی در حمل و جا به جایی تحمل خواهد کرد.

_ میزان جا به جایی و میزان کاری که از پالت های چوبی استفاده می شود.

 

 

شرکت صنایع حصار چوب کاسپین به عنوان بزرگترین تولید کننده در تولید فرآورده های چوبی در صنعت بسته بندی کشور می باشد. تولید پالت چوبی در این کارخانه تنها با چوب درجه یک روسی انجام میگیرد. شما می توانید برای خرید پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی و یا باکس پالت چوبی با ما تماس بگیرید. کاسپین چوب همچنین در زمینه فروش چوب روسی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت نیز فعالیت دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.