فروش چوب روسی

شرکت های فعال در زمینه ی صنعت چوب برای تولید پالت های چوبی، از انواع چوب های داخلی و وارداتی استفاده می کنند. یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین چوب ها برای ساخت پالت چوبی و جعبه های چوبی، چوب هایی هستند که از کشور روسیه وارد ایران می شوند.

این چوب ها در میان اساتید و فعالان صنعت چوب به نام چوب روسی شهرت یافته است. در این مقاله شما را با ویژگی های انواع چوب های وارداتی از کشور روسیه آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

 

چوب روسی

به هر نوع چوبی که از کشورهای روسی وارد می شود، چوب روسی می گویند. چوب های روسی فقط به صورت الوار های برش داده شده و آماده وارد ایران می شوند و انواع مختلفی دارند. از جمله چوب های روسی وارد شده می توان موارد زیر را نام برد:

  1. چوب راش روسی
  2. چوب بلوط روسی
  3. چوب کاج روسی
  4. چوب صنوبر روسی

پر مصرف ترین چوب روسی که از قدیم مورد توجه اساتید حرفه ی نجاری بوده است، چوب درختان کاج و صنوبر می باشد.

 

فروش چوب روسی

 

قیمت چوب روسی

در حال حاضر به دلیل نوسانات شدید قیمت ارز، ارزش مشخصی برای چوب روسی نمی توان اعلام کرد. اما در شهریور ماه سال 97، قیمت هر متر مکعب چوب روسی بین دو میلیون و هفتصد تا سه میلیون تومان بوده است. البته قیمت هر متر مکعب چوب روسی با توجه به ویژگی هایی هم چون خشک بودن یا تر بودن و کیفیت آن تعیین می شود. در ادامه قیمت های حدودی چوب روسی در تاریخ های متفاوت را ذکر کرده ایم:

 

قیمت چوب روسی در شهریور ماه سال 97:

  • 2500000 تا 3000000 تومان

 

قیمت چوب روسی در فروردین ماه سال 98:

  • 2700000 تا 3300000 تومان

 

قیمت چوب روسی در شهریور ماه سال 98:

  • 3300000 تا 3600000 تومان

 

قیمت چوب روسی در فروردین ماه سال 99:

  • 4000000 تا 4500000 تومان

 

فروش چوب روسی

 

وضعیت فروش چوب های روسی در کشور ایران:

متأسفانه در سال های اخیر فروشندگان و خریداران چوب اطلاعات کافی در مورد چوب های وارداتی از کشور روسیه نداشته اند و همین مسئله باعث شده تا روز به روز از کیفیت و مرغوبیت چوب های وارداتی به بازار ایران کاسته شود.

این عدم آگاهی سبب شده تا الوار های چوب درجه 3 و درجه 4 کشور های اوکراین، روسیه و بلاروس به عنوان چوب درجه 1 به تاجران چوب ایرانی فروخته شود و همان الوار های درجه 3 و 4 نیز در ایران با نام چوب روسی درجه 1 بدست متقاضیان و تولید گران حرفه ی چوب برسد.

امیدواریم که به زودی زود، واردات چوب های بی کیفیت روسی به ایران به پایان رسد و فعالان و صنعت گران این حرفه در صورت نبود چوب با کیفیت وارداتی، از محصولات مرغوب ایرانی استفاده نمایند.

در این مقاله در مورد چوب روسی برای شما مطالبی ارائه نمودیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب اطلاعات کافی در زمینه ی خرید چوب های وارداتی از کشور روسیه، بدست آورده باشید.


 

مطالب مرتبط :

باکس پالت چوبی  |  از کجا پالت چوبی بخریم؟