مزایا و کاربردهای استفاده از پالت چوبی چیست؟

مزایا و کاربردهای استفاده از پالت چوبی چیست؟

کاربردهای استفاده از پالت چوبی:

پالت ها به عنوان سازه هایی بسیار مستحکم شناخته می شوند که در صنعت های متفاوتی برای حمل و نقل مورد استفاده قرار میگیرند. این پالت ها دارای جنسی از پلاستیک، چوب، انواع مواد بازیافتی و فلزات هستند. نیاز مبرم به حمل و نقل هایی که درون کارگاه ها و یا بیرون از آن ها صورت می گرفت عده ای را به تولید و به کارگیری این پالت ها واداشت.

پالت چوبی در دو نوع سنگین و سبک با توجه به نیازی که مشتری دارد تولید می شود. از مهم ترین موارد کاربرد برای پالت ها می توان به امکان حمل و نقل توسط لیفتراک و یا جرثقیل ها را نام برد. همچنین به کارگیری پالت ها برای مراقبت و ایجاد دقت در حمل بار ها باعث ایجاد یک نوع دسته بندی و طبقه بندی در محموله هایی که متنوع و مختلف هستند می شود.

 

مزایای چالت چوبی

 

باکس پالت چوبی

 

 

تنوع پالت های چوبی و کاربرد آنها:

پالت های چوبی یکی از پرکاربردترین انواع پالت ها می باشند که در انواع مختلفی موجود هستند. تفاوت در نوع این پالت ها به دلیل تنوع بسیار زیاد در جنس و طراحی های متنوع آن ها می باشد، این تنوع می تواند موجب اختلاف در مقاومت و مستحکم بودن پالت های چوبی گردد. امروزه افزایش سرعت بسته بندی و در عین حال امن بودن به هنگام حمل و نقل محصولات یکی از عوامل بسیار مهم و قابل توجه برای همه کارخانجات می باشد. این موضوع موجب گردیده است تا احتیاج آن ها جهت به کارگیری پالت های چوبی در انبارهایشان بسیار افزایش یابد. می توان گفت که یکی از رایج ترین پالت های چوبی که در بازار موجود است پالت یورو می باشد که با تحمل وزن بسیار بالا، دارا بودن ابعادی استاندارد، دارا بودن مهر گندزدایی و همچنین موجودیت نوع دست دوم آن ها از مشحصه های بسیار عمده این نوع پالت ها است.

به صورت عمده ابعاد یک پالت چوبی 80*120 و 110*110 و 100*100 می باشد که با توجه به موارد استفاده شما به کارگیری هر یک از آن ها متفاوت است. مزیت هایی که پالت های چوبی دارند بسیار زیاد است از جمله آن می توان به: امکان تعمیر پالت ها، قابلیت بازیافت آن ها، راحت بودن پروسه های ساخت پالت های چوبی و همچنین دارا بودن استحکام و مقاومت بسیار بالای آن ها.

 

مزایای چالت چوبی

 

جعبه چوبی صنعتی

 

 

مزایای به کارگیری پالت های چوبی:

 

  • هزینه ای بسیار مقرون به صرفه
  • دارای وزنی بسیار کمتر نسبت به انواع دیگر پالت ها
  • بالا بودن اصطکاک بین جسم و سطح در پالت های چوبی که باعث متعادل ماندن اجسام می گردد
  • قابلیت به کارگیری دوباره از پالت های چوبی در صورت نگهداری صحیح از آن ها
  • قابلیت تعمیر نمودن بخش های آسب دیده در پالت های چوبی
  • قابلیت تهیه پالت های چوبی از انواع مواد بازیافتی
  • قابلیت فراهم سازی این پالت ها در کم ترین زمان ممکن
  • جلوگیری از لغزش پالت های چوبی در انبار به هنگام بلند کردن آن ها توسط لیفترینگ ها

به صورت کلی پالت های چوبی با وجود مزایای که به آن ها اشاره کردیم بهترین انتخاب برای استفاده در انبارها و… می باشند.

 

 

مطالب مرتبط :

قرقره کابل چوبی  |  فروش چوب روسی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.