نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری نوین

نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری نوین

نقش پالت چوبی و پلاستیکی در انبارداری

پالت ها ابزارهایی هستند که حالت مسطح دارند و برای حمل کالاها و نیز برای بسته بندی های مختلف به کار می روند. پالت ها همانند یک سکوی کوچک هستند که برای نگهداری از مواد و نیز حمل آن ها به کار می روند. انواعی از جعبه ها، کارتون ها و لوازم و قطعات شکستنی ابزارهایی هستند که روی پالت ها قابل چیدن می باشند. پالت ها امروزه در انواع بسیار مختلف و گوناگونی موجود هستند که در جهت مصارف متنوعی طراحی می گردند. پالت های چوبی و پالت های پلاستیکی دو نوع از انواع پرکاربرد پالت ها می باشند که در انبارداری هم نقش به سزایی دارند.

 

قفسه بندی در انبارها می تواند به عنوان یکی از نوین ترین و پر کاربرد ترین طراحی های سازه ها باشد که می توانند مشکلات بسیاری را در انبارها حل نمایند. استفاده از این طرح بندی در انبارها باعث می گردد تا از روی هم انباشته شدن محصولات جلوگیری شود و همچنین برای انواع تجهیزات و محصولات متفاوت کارخانه ای و فروشگاهی و با محصولات عمده مشکلی پیش نیاید. این طرح بندی ها می توانند نظم و ترتیب خاصی را به صورت اصولی به تجهیزات و محصولات موجود در انبارها ببخشند.

 

نقش پالت ها در انبارداری بسیار زیاد و گوناگون می باشد. پالت ها به علت این که قابلیت تحمل بسیار بالایی را دارند می توانند در انبارداری ها برای نگهداشتن تا زمان حمل و نقل برخی محصولات بسیار موثر باشند. رعایت اصول و ضوابط ایمنی در استفاده از پالت ها در انبارداری ها بسیار مهم می باشد. از آن جایی که بهره بردن از انواع پالت ها در زنجیره تامین نمودن اساسی ترین نیازهای موجود در زنجیره تامین جهانی می باشند از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند در نتیجه حذف این پالت ها آسیب زیادی به چرخه این تامین ها وارد می کند. طول عمر هر یک از این پالت ها می تواند بالای 30 سال باشد. قابل به ذکر است که انواع پالت های فلزی در انبارها امکان شستشو دارند و همچنین در صورت بروز مشکل قابلیت تعمیر دارند.

 

پالت در انبارداری

 

پالت های موجود در انبارها با دیواره های بلندی که دارند و در برخی موارد آن ها موجب جلوگیری از ورود ضربه های مستقیم به محتویاتی که درون پالت های انبار قرار می گیرند می شود. نقشی که هر پالت درون انبار ها ایفا می کند بستگی به نیاز آن انبار و همچنین نوع محصول مورد جا به جایی در انبار دارد. در برخی انبارها فضای آن ها دارای نم و رطوبت می باشد که در این مکان ها استفاده از پالت چوبی مناسب نمی باشند در عوض می توانید از انواع فلزی و یا پلاستیکی آن ها بهره ببرید. همچنین اگر احتمال آتش سوزی در انبار شما وجود دارد استفاده از پالت های چوبی پیشنهاد نمی شود.

 

از نظر قیمت هم پالت هایی که جنس پلاستیکی دارند نسبت به دیگر انواع آن ها مقرون به صرفه تر هستند. در نتیجه برای انبارهای خود می توانید با توجه به موقعیت و نیز محصولاتی که برای حمل و نقل در نظر دارید انواع آن ها را انتخاب و استفاده نمایید.

 

شرکت کاسپین چوب بزرگترین تولید کننده در تولید فرآورده های چوبی در صنعت بسته بندی کشور می باشد در صورت نیاز به انواع پالت ها با ما تماس بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط :

پالت چوبی تخت | جعبه چوبی صنعتی | فروش چوب روسی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.