نقش و کاربرد پالت چوبی برای بسته بندی محصولات

نقش و کاربرد پالت چوبی برای بسته بندی محصولات

پالت چوبی و کاربرد و مزایای آن

دز تعریف پالت می توان گفت که سازه های محکم و با دوامی می باشند که کاربردهای متنوع و مختلفی در حمل و نقل خواهند داشت. این پالت ها در انواع مختلف طراحی و ساخته می شوند و تنوع زیادی دارند و مهم ترین عامل در تنوع آن ها مربوط به جنس و طراحی ساخت شان خواهد بود. یکی از نیاز های کارخانجات و شرکت ها امنیت و داشتن سرعت عمل بالا در امر حمل و نقل می باشد. همین موضوع سبب شد که طراحان و پیش گامان دست به طراحی و تولید انواع پالت ها بزنند از جمله پالت های چوبی و پلاستیکی.

 

پالت چوبی برای بسته بندی

 

پالت های چوبی در اندازه های مختلفی تولید می شوند و مزایای کاربردی زیادی دارند از جمله سهولت مراحل ساخت و راحتی طراحی و تولید، دارا بودن قابلیت تعمیر، قابلیت بازیافت، استحکام و مقاومت. البته اصلی ترین قابلیت پالت های چوبی مزیت حمل توسط لیفتراک، جک پالت و یا جرثقیل است ولی انواع پالت های چوبی به دلیل مدل خاصی که در طراحی و ساخت دارند می توانند پس از استفاده ی اصلی به صورت وسایل چوبی مانند پالت چوبی برای تخت، مبل، میز، استند گل و …. در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به کار روند.

 

استفاده از پالت های چوبی برای بسته بندی محصولات مختلف

همان طور که از نام پالت چوبی مشخص است از تخته های چوبی ساخته می شوند که در ایران بیشتر از چوب درخت کاج روسی برای تهیه ی انواع پالت ها استفاده می کنند. گفتیم که پالت ها از جمله انواع چوبی آن مزایای زیاد و کاربردی فراوانی را دارا هستند. یکی از این مزایا استفاده از پالت های چوبی برای بسته بندی محصولات می باشد.

 

همه ی ما می دانیم که برای صادرات کالاها به مقصد های دور و خارج از کشور نیاز به یک بسته بندی خوب و قابل اطمینان است تا محصول مورد نظر به سلامت به مقصد برسد و دچار آسیب های احتمالی نگردد. در این جهت باید بیان کنیم که برای فرستادن کالا ها به مقصد می بایست از یک کارتن یا بسته بندی مناسب صادراتی استفاده کنیم سپس برای حمل کانتینری این بسته ها باید بر روی پالت استاندارد چوبی قرار گیرند. چرا که اگر از پالت در بسته بندی کالا ها استفاده نگردد و کالا ها بدون پالت در کف کانتینر بارگیری شوند احتمال آسیب های جانبی برای کالا وجود دارد و ممکن است در اثر تغییرات شرایط آب و هوایی و یا رطوبت حاصل از سردخانه سبب شود که محصول له و خراب گردد.

پالت چوبی برای بسته بندی

از دیگر مزایای استفاده ی پالت های چوبی در بسته بندی می توان به جلوگیری از دفرمه شدن و ضربه های احتمالی به هنگام بارگیری و جابه جایی اشاره کرد. قابل ذکر است که وقتی محصولات بر روی پالت قرار گرفتند با تسمه یا انواع شیرینگ برای اطمینان بیشتر در بسته بندی بسته می شوند تا محصول با اطمینان و کمترین احتمال آسیب به مقصد برسد. از مزایای دیگر پالت های چوبی مقرون به صرفه بودن این نوع پالت ها در کنار مزایا و کاربردهای زیادشان می باشد.

 

شرکت صنایع حصار چوب کاسپین به عنوان بزرگترین تولید کننده در تولید فرآورده های چوبی در صنعت بسته بندی کشور می باشد. تولید پالت چوبی در این کارخانه تنها با چوب درجه یک روسی انجام میگیرد. شما می توانید برای خرید پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی، باکس پالت چوبی و یا خرید چوب روسی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.