پالت چوبی برای تخت خواب

پالت چوبی برای تخت خواب

پالت چوبی برای تخت خواب

پالت چوبی علاوه بر کاربردهای بسیاری که در ساخت سازه های چوبی و جعبه های چوبی صنعتی دارد، جایگاه خود را به عنوان ماده اولیه در ساخت لوازم چوبی منزل نیز باز کرده است. امروزه عکس هایی از پالت چوبی برای تخت خواب و ساخت سایر لوازم چوبی مانند میز، کتابخانه و کمد در سراسر اینترنت وجود دارد. هر سایتی را که باز کنید تعداد زیادی از این تصاویر را می بینید که هر کدام از آن ها ایده خاصی را برای ساخت تخت خواب با پالت چوبی به تصویر کشیده اند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا بخش از سایت کاسپین چوب را به معرفی ایده های خلاقانه در زمینه ساخت لوازم چوبی با استفاده از پالت چوبی و جعبه های چوبی صنعتی اختصاص دهیم. امیدواریم که شما نیز از این حرکت استقبال کنید و با خرید پالت چوبی از سایت کاسپین چوب، به اجرا و ساخت خلاقانه لوازم چوبی منزل تان اهتمام ورزید. در ادامه این مطلب ساخت تخت خواب با پالت چوبی را به شما آموزش می دهیم.

 

وسایل مورد نیاز برای ساخت تخت خواب با پالت چوبی

وسایلی که ممکن است حین پروسه ساخت تخت خواب با پالت چوبی به آن ها نیاز پیدا کنید به شرح زیر است. یعنی این که علاوه بر پالت چوبی برای تخت خواب به وسایل زیر نیز نیاز خواهید داشت.

 1. مته
 2. پیچ
 3. اره تاجی شکل
 4. خط کش یا متر
 5. اره ساده
 6. سنباده
 7. چکش فلزی

 

پالت چوبی برای تخت خواب

 

باکس پالت چوبی

 

 

چگونه از پالت چوبی برای تخت خواب ساختن استفاده کنیم؟

پالت چوبی برای تخت خواب ساختن، ایده ای متفاوت بود که هنوز هم مشخص نیست اولین بار توسط چه کسی ارائه شد. حسن ساخت تخت خواب با پالت چوبی این است که شما می توانید با صرف هزینه بسیار کمی، صاحب یک تخت خواب زیبا شوید و حتی سایر وسایل اتاق تان را نیز با پالت چوبی بسازید. پالت های تولید شده در کاسپین چوب قابل رنگ شدن هستند و می توانند به راحتی با دکور اتاق شما هماهنگ شوند.

 

ساخت تخت خواب دو نفره ارزان با پالت چوبی

شرکت کاسپین چوب دسترسی به انواع سازه های چوبی به خصوص جعبه های چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی و پالت های چوبی را برای همگان بسیار آسان کرده است. با کمی خلاقیت و ایده پردازی می توان بسیاری از وسایل ضروری زندگی که در بازار به قیمت های گزاف فروخته می شوند را به صورت دستی و با هزینه ای بسیار مناسب بسازیم.

از پالت های چوبی برای ساخت تخت خواب گرفته تا بسته بندی برخی محصولات برای حمل نقل و دیگر کارها استفاده می شود. شما می توانید به کاربردهای پالت چوبی موارد زیر نیز استفاده کنید:

 • ساخت مبلمان
 • ساخت تخت خواب و گهواره کودک
 • ساخت کمد و جا کفشی
 • ساخت میز و صندلی های بدون پشتی

در این مقاله از سایت کاسپین چوب ما قصد داریم تا از پالت چوبی برای تخت خواب استفاده کنیم. می توانید این پالت ها را رنگ کنید و در صورتی که بافت و رنگ چوب برای شما خوشایند است، می توانید با زدن یک لایه روغن جلا روی سطح چوب، تخت خوابی به رنگ طبیعی داشته باشید.

 

پالت چوبی برای تخت خواب

 

فروش چوب روسی

 

 

ساخت تخت خواب با پالت چوبی

تخت خواب شما شی ای تزیینی نیست و باید استحکام کافی در برابر تحمل وزن بالای 100 کیلوگرم را داشته باشد؛ به خصوص که این تخت دو نفره باشد. برای ساخت تخت خواب با پالت چوبی نیاز است که پالت ها را مانند تار و پود پارچه در کنار هم بچینید. اما اگر از چسب های قوی و یا زدن میخ برای اتصال این پالت ها استفاده نکنید، تخته ها بر روی هم می لغزند و سبب افتادن شما از روی تخت و در نتیجه آسیب دیدن تان می شوند.

بنابراین برای ساخت یک تخت خواب مستحکم با پالت های چوبی، مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

 1. پالت های خریداری شده را پیش از استفاده چک کنید تا کاملا سالم باشند و هیچ گونه ترک و شکستگی در سطح آن ها وجود نداشته باشد.
 2. قبل از متصل کردن تخته های پالت بهم، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن ها را رنگ کنید یا نه. چون پس از اتصال، رنگ زدن آن ها کاری دشوار است. اگر عاض رنگ طبیعی خود چوب هستید، یک لایه روغن جلا کافی است.
 3. پس از رنگ کردن چوب ها، حالا آن ها را با استفاده از خط کش و یا متر اندازه گیری کنید. آیا تخت خواب تان یک نفره است؟ یا قصد ساخت تخت خوابی دو نفره دارد؟
 4. پس از اندازه زدن پالت ها، قسمت های اضافه را ببرید.
 5. هنگامی که اندازه درست را به دست آوردید، وقت سنباده زنی پالت هاست. اگر قصد رنگ کردن آن ها را دارید، وقت انجام این کار رسیده است.
 6. حالا با استفاده از چسب چوب و یا میخ و چکش پالت های چوبی را بهم متصل کنید.
 7. این کار را مجدد تکرار کنید و دو یک فریم دیگر مانند قبلی بسازید و بر روی فریم اول قرار دهید تا تخت خواب تان ارتفاع کافی داشته باشد.
 8. اگر از چسب چوب برای چسباندن تخته ها استفاده کرده اید، باید حداقل دو روزی صبر کنید تا چسب ها خشک شوند و اتصالات محکم شود.
 9. حالا تخت شما آماده است. اگر دوست دارید تخت شما تاجی شکل باشد، به پالت های بیشتری نیاز دارید و برای ساخت قیمت تاج تخت نیز به اره تاجی شکل نیاز خواهید داشت.
 10. تشک خوشخواب خود را بر روی تخت بیندازید و کمی روی آن ورجه وورجه کنید تا از استحکام اتصالات مطمئن شوید.

تبریک می گوییم! تخت خواب شما آماده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.