پالت چوبی سرامیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

پالت چوبی سرامیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

تعریفی از پالت چوبی و مزایا و کاربردهای آن

 

پالت های چوبی در واقع صفحه های شبکه بندی شده ای هستند که با ابعاد حدودی یک متری در بازار وجود دارند و از میخ کردن ورقه های تخته ای در کنار هم ساخته می شوند. پالت های چوبی محصولاتی هستند که این روزها از کاربردهای فراوان و بسیار زیادی برخوردارند و معمولا از چوب درختان محکم و کاملا خشک تهیه می شوند.

 

 

در تعریف پالت می توان گفت که سازه های محکم و با دوامی می باشند که کاربردهای متنوع و مختلفی در حمل و نقل خواهند داشت. این پالت ها در انواع مختلف طراحی و ساخته  می شوند و تنوع زیادی دارند و مهم ترین عامل در تنوع آن ها مربوط به جنس و طراحی ساخت شان خواهد بود. یکی از نیاز های کارخانجات و شرکت ها امنیت و داشتن سرعت عمل بالا در امر حمل و نقل می باشد. همین موضوع سبب شد که طراحان و پیش گامان دست به طراحی و تولید انواع پالت ها بزنند از جمله پالت های چوبی و پلاستیکی.

 

 

پالت های چوبی در اندازه های مختلفی تولید می شوند و مزایای کاربردی زیادی دارند مانند استفاده از آن ها در شرکت ها و کارخانه ها جهت حمل و نقل انواع محصولات و …. اما این تنوع پالت ها ابن روزها بسیار زیاد است و این پالت ها چه توسط تولیدات داخلی و چه از طریق واردات در بازار این روزهای کشور ما از تنوع بسیار زیادی برخوردارند که در این مقاله موضوع مورد بحث ما نوعی از پالت ها به نام پالت چوبی سرامیکی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

 

پالت چوبی سرامیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

در تعریف پالت چوبی سرامیکی می توان گفت از موثرترین و مقاوم ترین محصولات برای حمل و نقل و نگه داری کاشی و سرامیک و اجسام تقریبا سنگین می باشد. این نوع پالت ها ممکن است در مواد تشکیل دهنده و ساختاری شان علاوه بر چوب درختان کاملا خشک شده، موادی مانند پلاستیک، فلز، کاغذ، و یا مواد بازیافتی هم وجود داشته باشد.

 

 

از پالت های چوبی سرامیکی برای حمل و جابه جایی کاشی، سرامیک، سنگ های تزیینی و یا گاهاً در صنعت صادرات مواد شیمیایی و بسته بندی بشکه های شیمیایی و … استفاده می گردد. البته پالت های چوبی سرامیکی ویژگی ها و مزیت های منحصر به فرد دیگری هم دارا می باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 

1_  پالت های چوبی سرامیکی دارای ظرفیتی معادل 1800 کیلوگرم می باشند.

2_ این پالت ها از دو سمت قابلیت جابه جایی توسط لیفتراک را دارند.

3_ این پالت ها از مقرون به صرفه ترین پالت های چوبی محسوب می گردند و همچنین ارزان ترین نوع پالت در بازار هستند.

4_  با توجه به قیمت مناسب و کم این پالت ها از آن ها در زمینه ی بسته بندی و حمل و نقل مواد غذایی هم استفاده می گردد.

5_ هدف اصلی و کلی تولید پالت های سرامیکی حمایت از تولید ملی است چرا که مقرون به صرفه بودن این پالت ها در برابر انواع پالت های روسی زبان زد می باشد.

 

شرکت کاسپین چوب که فعالیت خود را از سال 1350 آغاز کرده است با استفاده از تیم مهندسی مجرب و تکنولوژی روز تولید و با رعایت موازین کیفی اقدام به تولید انواع پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی و باکس پالت چوبی کرده است. شما میتوانید برای خرید پالت چوبی و یا خرید چوب روسی با ما تماس بگیرید.

 

 

موضوعات مرتبط :

روش های نگهداری از پالت چوبی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.