پالت چوبی یورو و ویژگی های آن

پالت چوبی یورو و ویژگی های آن

تعریفی از پالت چوبی

 

پالت های چوبی از تخته های چوبی ساخته می شوند که در ایران بیشتر از چوب درخت کاج روسی برای تهیه ی انواع پالت ها استفاده می کنند. پالت های چوبی سازه های محکم و با دوامی می باشند که کاربردهای متنوع و مختلفی در حمل و نقل خواهند داشت. این پالت ها در انواع مختلف طراحی و ساخته  می شوند. پالت های چوبی در اندازه های مختلفی تولید می شوند و مزایای کاربردی و زیادی را دارند از جمله: سهولت مراحل ساخت و راحتی طراحی و تولید، دارا بودن قابلیت تعمیر، قابلیت بازیافت، استحکام و مقاومت. البته اصلی ترین قابلیت پالت های چوبی مزیت حمل توسط لیفتراک، جک پالت و یا جرثقیل است ولی انواع پالت های چوبی به دلیل مدل خاصی که در طراحی و ساخت دارند می توانند پس از استفاده ی اصلی به صورت وسایل چوبی مانند پالت چوبی برای تخت، مبل، میز، استند گل و … در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار به کار روند.

 

نکته قابل توجه در خرید پالت ها این است که پالتی را تهیه کنید که از چوب کاملا خشک ساخته شده باشد. بهترین چوب خشک برای ساخت پالت چوب درخت کاج جنوبی زرد است که هیچ رطوبتی را دارا نمی باشد. البته تنوع پالت ها ابن روزها بسیار زیاد است و این پالت ها چه توسط تولیدات داخلی و چه از طریق واردات در بازار این روزهای کشور ما از تنوع بسیار زیادی برخوردارند که در این مقاله موضوع مورد بحث ما نوعی از پالت ها به نام پالت چوبی یورو می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

پالت چوبی یورو

 

 

پالت چوبی یورو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

پالت چوبی یورو یکی از انواع مرغوب و با کیفیت پالت های چوبی است که طرفداران زیادی را دارد از جمله صادرکنندگان محصولات غذایی. از ویژگی های بارز و حائز اهمیت این پالت ها مقاومت و کیفیت آن ها است. اکثر پالت های یورو تقریبا وزنی معادل 25 کیلوگرم دارند و از تخته هایی به ضخامت حدود 2 سانتی متر تشکیل شده اند و تعداد این تخته ها 5 عدد با طولی حدود 120 سانتی متر می باشد.

 

جالب است بدانید که پالت های یورو وارداتی می باشند و اکثرا به همراه کالاها و محصولات لوکس وارد کشور می شوند اما با این حال که دست دوم حساب می شوند، در کشور ما جزء با کیفیت ترین ها هستند. این برتری بیشتر به دلیل ابزارهای مورد استفاده در تولید این پالت ها می باشد چرا که جنس چوب این پالت ها هم از درختان کاج است ولی زیبایی آن ها اغلب به دلیل فرآوری ماشین الات و ابزارآلات پیشرفته در ساخت و تولیدشان خواهد بود.

 

جالب است بدانید مارک این پالت ها بر روی خود پالت های یورو ثبت و حک شده است. پالت های یورو در سراسر جهان به طور جهانی در حال کار و استفده می باشند و طول عمری حداقل 10 سال را برای هر پالت یورو تخمین زده اند که احتمالا دلیل آن تحمل ظرفت بالای پالت های یورو نسبت به انواع دیگر پالت ها می باشد.

 

شرکت کاسپین چوب که فعالیت خود را از سال 1350 آغاز کرده است با استفاده از تیم مهندسی مجرب و تکنولوژی روز تولید و با رعایت موازین کیفی اقدام به تولید انواع پالت چوبی، جعبه چوبی صنعتی، قرقره کابل چوبی و باکس پالت چوبی کرده است. شما میتوانید برای خرید پالت چوبی و یا خرید چوب روسی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.